Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb (viac informácií). Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Súhlasím

Ochorenie prsníka

Rakovina prsníka je najčastejší nádor u žien z rozvinutých krajín a jeho výskyt neustále narastá. Dá sa odhaliť skôr ako si ju sama žena nahmatá.  Najčastejšie sa vyskytuje u žien vo veku 55-65 rokov, hoci existujú miestne rozdiely a ochorenie môže postihnúť tiež mladšie ženy. Riziko vzniku ochorenia je 1:8-10.  Rizikovými faktormi sú: vek, nuliparita (stav, keď žena neporodila),  výskyt rakoviny prsníka v rodine,  vplyv estrogénu, obezita. Ak ste si v prsníku našli abnormalitu alebo hrčku, hlavne nepodliehajte panike. Väčšina hrčiek v prsníku je neškodná. Približne 3 zo 4 hrčiek (75%), ktoré spočiatku považujú za rakovinu prsníka, sú benígne cysty, fibrómy alebo lipómy, ktoré sa dajú ľahko diagnostikovať a liečiť.

V našej nemocnici podľa rozhodnutia vlastných rádiodiagnostikov vykonávame odstránenie benígnych národov prsníka v rámci jednodňovej chirurgie.

 

Gynekologicko-pôrodnícka nemocnica Koch na Partizánskej ulici 27 v Bratislave poskytuje komplexnú preventívno–liečebnú starostlivosť pre ženy vrátene doriešenia patologických nálezov (core cut biopsia a operácie benígnych tumorov prsníka). Ako jediná svojho druhu integrovala do komplexnej gynekologickej preventívnej sféry aj vlastné rádiodiagnostické pracovisko zamerané na diagnostiku ochorení prsnej žľazy. Sanatórium disponuje novovybudovaným mamografickým pracoviskom, technicky vybaveným špičkovou zobrazovacou technikou, plne digitalizovaným mamografickým prístrojom značky Siemens, špičkovým ultrazvukovým prístrojom vybaveným špeciálnou sondou na vysokokvalitné zobrazenie tkaniva mliečnej žľazy, a samozrejme erudovaným personálom v oblasti mamodiagnostiky. Naše pracovisko poskytuje možnosť preventívnych a diagnostických mamografických vyšetrení nielen pre klientky sanatória ale aj pre širokú verejnosť. Podmienky vyšetrenia: odporúčanie na mamografické vyšetrenie od gynekológa, všeobecného lekára, chirurga alebo onkológa. Optimálny termín vyšetrenia je v prvej polovici menštruačného cyklu.