Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb (viac informácií). Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Súhlasím

Operačné výkony v gynekológii

Na ambulantnú starostlivosť nadväzuje v prípade potreby aj operačná liečba. Výhodou je, že sa o Vás stará rovnaký tím ľudí. Zverte nám diagnostiku vášho ochorenia, nechajte sa u nás operovať a budete v tých najlepších rukách.

Abdominálna hysterektómia – odstránenie maternice „brušnou“ cestou
LAVH – laparoskopicky asistovaná vaginálna hysterektómia – odstránenie maternice vaginálne pomocou laparoskopickej asistencie
TLH - totálna laparoskopická hysterektómia -

Vaginálna hysterektómia

Laparotomická (cez rez na bruchu)  myomektómia

Laparotomické operácie na maternicových príveskoch (vaječníky, vajcovody)
Pošvové plastiky (podľa náročnosti možnosť operácie aj v rámci jednodňovej chirurgie)

Uvedené operácie sa vykonávajú v celkovej alebo spinálnej anestézii (podľa dohovoru a zdravotného stavu). Pred každou operáciou je nevyhnutná konzultácia počas našich ordinačných hodín. Spôsob a rozsah operácie určuje lekár po dohovore s pacientkou.

Ubytovanie je v jedno-dvojlôžkových izbách s nadštandardným vybavením: Polohovateľné postele

Pri nekomplikovanom priebehu je očakávaná dĺžka hospitalizácie 4 dni.  

Na hospitalizáciu si zoberte:

Veci ako vložky, podložky, posteľná bielizeň, uteráky, nočná košeľa,  župan, príbor atď. máte u nás k dispozícii. Pitný režim je zabezpečený (dojčenská voda Lucka, čaj). Každý deň máte na výber z 3 jedál na obed a a z 2 jedál na večeru. Pokiaľ máte diétu (vegeteriástvo, celiakia, laktózová intolerancia atď), stravu Vám samozrejme prispôsobíme.

Operačné výkony v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti

 

Operácie bez potreby celkovej anestézie:

 

Operácie, kde je potrebná 24 hodinová hospitalizácia (v rámci jednodňovej chirurgie)

 

Jednodňová zdravotná starostlivosť znamená, že v jeden deň prídete na operáciu, ktorá sa v ten deň vykoná a pár hodín po operácii odchádzate domov.  Niekedy je potrebná 24 hodinová hospitalizácia (pozri vyššie). Nadštandardné služby (ubytovanie, výber jedál a podobne) sú rovnaké ako pri viacdňovej hospitalizácii.