Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb (viac informácií). Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Súhlasím

Pôrodníctvo

Pôrodníctvo je odbor, ktorého náplňou je starať sa o fyziologický a patologický priebeh tehotnosti, pôrodu a šestonedelia.  Naše pôrodnícke oddelenie zabezpečuje:

 

1. Hospitalizáciu tehotných v prípadoch patologického priebehu tehotnosti

2. Vedenie spontánnych a operačných pôrodov od 34. týždňa tehotnosti*, liečba prípadných sprievodných patologických stavov, zabezpečenie pôrodníckej analgézie (epidurálna analgézia) a anestézie. Vedenie fyziologického a patologického šestonedelia.

*Podľa koncepcie zdravotnej starostlivosti v odbore gynekológia a pôrodníctvo, vydanej Ministerstvom zdravotníctva SR z 3.1.2007,“… centralizáciu predčasných pôrodov od začiatku 24. do 32. týždňa tehotnosti vykonávajú perinatologické centrá tretieho a do 34. týždňa tehotnosti perinatologické centrá druhého typu“.

Perinatologické centrum je nemocnica, ktorá zabezpečuje intenzívnu, resuscitačnú a vysokošpecializovanú neonatologickú starostlivosť pre predčasne narodených novorodencov (pred ukončeným 34. gestačným týždňom) a pre patologických novorodencov. Ich súčasťou je 24 hodinová transportná služba. Sú najvyšším konzultačným a liečebným centrom v rámci neonatológie vo svojom spádovom území. Na celom Slovensku máme 5 perinatologických centier.

 

Pokiaľ máte záujem priviesť na svet Vaše bábätko v našom zariadení, ste srdečne vítaná. Urobte si termín v tehotenskej poradni v našej ambulancii, kde prekonzultujeme Váš zdravotný stav, doterajší priebeh tehotnosti a Vaše predstavy o pôrode.  V nasledujúcom texte si zodpovieme viacero otázok ohľadom pôrodu v našom zariadení.

 

Ak chodím k vlastnej gynekologičke/gynekológovi a rozhodnem sa rodiť u Vás, kedy sa mám zahlásiť na prenatálne kontroly?
Na prenatálne prehliadky sa objednajte od 30. týždňa tehotnosti na tel. číslach: 02/5464 0061, 02/5464 0062. Objednať sa možno od 7,00 hod do 21,00 hod. Odporúčame objednať sa v popoludňajších alebo večerných hodinách, kedy telefónne linky nie sú tak vyťažené.

 

Pozrite si našu virtuálnu prehliadku: